Як знайти і виправити биті посилання на сайті?

Биті посилання – це посилання, при переході через які сервер видає користувачам 404 помилку   (повідомлення «сторінка не існує або не знайдена»).

Посилання, зображення або веб-документи, які користувачі шукають, можуть взагалі бути відсутніми, або “губитись” через серверні збої або неправильні налаштування параметрів сайту.

Якщо ви веб-майстер або власник сайту, то повинні зробити все можливе, щоб на сайті не було відсутніх веб-документів, файлів і посилань на них. Тобто, при переході по будь-якому посиланню відвідувачі сайту повинні побачити там шуканий зміст, а не відповідь з помилкою.

Непрацюючі посилання викликають погане ставлення до сайту з боку цільової аудиторії. Адже користувач відвідує сайт з метою знайти необхідну інформацію і переходить по тематичному посиланню, щоб знайти ще більше інформації. І тут він виявляє, що за посиланням нічого немає.

Крім того, варто пам’ятати про пошукових роботів. Уявіть ситуацію, коли пошуковий робот на регулярній основі відвідує ваш сайт і тут він виявляє биті посилання. До якого висновку прийде бот в подібній ситуації? Він укладе, що на сайті не оновлюється контент, що його власники не стежать за відповідністю інформації і посилаються невідомо куди. Відповідно, через це рейтинг сайту в  пошуковій системі може знизитися, особливо якщо непрацюючих посилань буде велика кількість.

Найнебезпечніше в битих посиланнях то, що їх важко виявити, адже вони непомітні. Тільки одиниці серед власників сайту мають в своєму розпорядженні повний набір аналітичних даних про те, за якими посиланнями і на які сторінки переходять відвідувачі ресурсу.

З самого початку появи Інтернету, він був дуже динамічною системою. І чим далі, тим він більше розвивається в цьому напрямку.

Число сторінок, проіндексованих пошуковими системами зростає лавиноподібно. Постійно з’являються тисячі нових сайтів, і тисячі припиняють своє існування. Діючі сайти періодично змінюють контент, генерують нові сторінки, а також позбавляються від старих.

Якщо ваш проект невеликий і биті посилання виявлені тільки на 30 сторінках, то це не так складно тримати під контролем. Але на сайтах, де є 100 000 сторінок, їх все просто неможливо проконтролювати. Ситуація ускладнюється при розміщенні вихідних посилань . Відстежувати працездатність цих посилань ще складніше, ніж працездатність URL-адрес на своєму сайті.

 

Як саме биті посилання з’являються на сайтах?

 

Коли з’являються непрацюючі посилання:

  • Коли веб-майстер видаляє другорядні файли або сторінки, а на інших сторінках залишаються посилання на них. Вони стають битими.
  • Коли ви посилаєтеся на інший сайт, а на ньому щось змінюється. Наприклад, може змінитися структура проекту, його домен, або просто сайт припинить своє існування. Також сайт можуть перевести на версію з www, але при цьому не налаштують 301 редирект , і тоді посилання теж перестане працювати.
  • Якщо на сайті контент оновлюється автоматично або є дані з зовнішніх джерел – наприклад, служб доставки, інтернет-магазинів або складів з даними в Інтернеті. Збої в таких структурах стануть причиною битих посилань.
  • Якщо на сайті відбуваються візуальні або технічні зміни (новий дизайн сайту або движок), часто виникають труднощі з впровадженням нової структури. У таких ситуаціях багато даних, сервісів і алгоритмів не беруться до уваги. А внаслідок нюансів перенесення контенту починають з’являтися биті посилання.

Найважливіше, що необхідно усвідомити блогерам, веб-майстрам і оптимізаторам – виникнення битих лінків це природний, незворотний процес. З ростом сайту і збільшенням кількості зворотних посилань з інших ресурсів буде зростати і ймовірність появи битих посилань. Цього складно уникнути (особливо на інших сайтах). Тому, дуже важливо час від часу сканувати весь сайт , знаходити все такі посилання і виправляти їх.

 

Як виправити або видалити непрацюючі посилання?

 

Руками і тільки руками. Як це робиться?

Наприклад, Wikipedia видалила несуттєву сторінку і замінила її об’єднанням двох інших. Тоді їй необхідно поміняти адресу зламаного посилання, щоб вона направляла на нове джерело.

Коли бите посилання з’явилася в результаті припинення існування сайту, то слід послатися на схожу сторінку, наявну в веб-архіві, або знайти їй відповідну заміну. Перевірка посилань на сайт дуже важливий елемент оптимізації.

Іноді також буває, що посилання не працює, оскільки до сайту довгий час немає доступу. В такому випадку є велика ймовірність, що це пов’язано з технічними несправностями хостингу або DDos-атак.

Якщо ви посилаєтеся на сторінку сайту, а там змінилася структура, то потрібно буде просто знайти стару сторінку з новим урлом і прописати її в потрібному місці.

Якщо сторінку видалили, і не існує ніякої можливості знайти їй заміну або відшукати джерело за новою адресою, то нічого не поробиш. Тоді доведеться все-таки повністю видалити непрацююче посилання.

Ось таким чином, посилання за посиланням, ви зможете позбутися від непрацюючих посилань. Звичайно, потрібно буде при цьому витратити трохи часу. Але завдяки подібним заходам ви зможете проявити турботу і повагу до своєї аудиторії.

Попередній запис
Як краще писати URL латиницею або все ж кирилицею?
Наступний запис
Чому CMS WordPress краща для створення сайтів?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

lorem
ВЖЕ ЙДЕТЕ? А ЯК ЖЕ НАШ САЙТ?
+
Меню