Що таке домен сайту, і які бувають домени

Домен сайту – це унікальне ім’я, по якому можна зайти на веб-ресурс. Відкривати інтернет-сайти можна по IP-адресі, що складається з чисел і точок, але цей метод складніше, ніж отримання доступу по доменному імені. Домен простіше запам’ятати і застосовувати, при цьому сайт доступний  навіть в разі, коли хостинг змінився (і як наслідок змінилась його IP-адреса).

Рівні доменних імен

Домени можуть мати різні рівні і складаються з декількох зон. Для сайтів зазвичай застосовуються доменні імена другого рівня, рідше – третього.

Перший рівень

Перший рівень – базовий, на основі якого створюються доменні імена для різних веб-ресурсів. Домени першого рівня можуть позначати:

 • країну – такі домени називаються національними (ua, fr, no, ru і т. д.);
 • місто – регіональні (наприклад, lviv);
 • тематику (jobs, travel та ін.);
 • комерційні веб-проекти (com);
 • некомерційні ресурси (org);
 • зв’язок з інтернетом (net);
 • інформаційні проекти (info);
 • освітні установи (edu).

Неможливо створити власну зону першого рівня, можна тільки вибирати з існуючих і реєструвати сайти на їх основі. Список базових доменних імен постійно розширюється, з’являються доменні зони, пов’язані з різними галузями життя, бізнесом, спортом, хобі та іншими сферами. При цьому зона може позначатися як латинськими символами (ua), так і кириличними (укр).

Другий рівень

Доменні імена другого рівня може отримати кожен бажаючий. Для цього потрібно придбати домен в одного з реєстраторів, оформивши покупку за даними паспорта та створити сайт. Доменне ім’я закріплюється на один рік, і в подальшому потрібно продовження. Якщо домен вчасно не продовжити і не оплатити, то він звільняється, і його може перекупити інша людина.

Третій і наступні рівні

Такі доменні імена – це піддомени різних рівнів вкладеності. Власник домену може самостійно створювати субдомени на основі придбаного доменного імені другого рівня. Третій рівень часто застосовується для SEO просування бізнесу в різних регіонах, а також для поділу певного вмісту (наприклад, блогу або інтернет-магазину) від основного сайту.

Як вибрати домен

Часто при покупці домена використовують ключове слово в імені. Якщо обрана така стратегія, необхідно враховувати, що не повинно бути переспама в поєднанні з іншими елементами веб-ресурсу. Однак розкрутити сайт можна з будь-яким ім’ям, тому до найбільш важливим критеріям вибору відносять:

 • стислість,
 • красу,
 • простоту запам’ятовування.

У доменному імені не обов’язково вказувати тематику ресурсу або назву компанії, якій він належить. При цьому необхідно, щоб домен викликав правильні асоціації, а не вводив в оману.

Основні рекомендації, які потрібно врахувати при виборі та купівлі домену:

 • в доменному імені краще не використовувати складні літери, які можуть записуватися транслітом по-різному;
 • якщо потрібно вибрати, яким символом розділяти слова – дефісом або нижнім підкресленням, то краще застосувати дефіс, так як цей варіант більш поширений;
 • використання кириличних символів в домені не заважає просуванню інтернет-ресурсу.

домен сайтуІсторія домену

Перш ніж купувати доменне ім’я, необхідно з’ясувати, яка у нього історія. Від того, яке минуле у домену, залежить, чи стане він добрим чи поганим придбанням. На авторитетність сайтів впливає вік домену. При ранжируванні по ключових запитах пошуковики вважають старі ресурси більш авторитетними, тому вони легше піднімаються в топ органічної видачі. Перешкодою для SEO просування може стати погана історія доменного імені. Якщо сайт, що раніше використовував його, потрапив під фільтри пошукових систем, доведеться виводити домен з-під фільтра. Такі заходи вимагають великих фінансових вкладень і багато часу.

Як дізнатися історію домену

Щоб з’ясувати історію доменного імені, можна використовувати Whois-сервіси. З їх допомогою можна дізнатися:

 • дату реєстрації;
 • найменування реєстратора;
 • дату закінчення терміну реєстрації;
 • дату звільнення доменного імені.

Якщо власник не продовжує домен, то ім’я звільняється через місяць після дати закінчення реєстрації. Тобто якщо ви забули вчасно оплатити домен, то протягом місяця ще можете зробити це. Після закінчення цього часу ім’я може перекупити інша людина.

За допомогою Whois-сервісів неможливо дізнатися особисту інформацію про власника домену, так як ці відомості приховані. Але такі сервіси дозволяють дізнаватися дані про попередні реєстрації. Якщо треба з’ясувати, яка інформація була на сайті раніше, то можна пошукати в веб-архівах. Так можна побачити контент і дизайн на збережених копіях веб-сторінок.

Від доменних імен, які застосовувалися сайтами з сумнівним вмістом, краще відмовитися.

Перевірка на зайнятість

Перевірити, чи зайнятий домен, можна на сайтах реєстраторів. При цьому досить перевіряти тільки на одному з них, тому що база зайнятих доменів загальна. Реєструвати обране доменне ім’я слід там, де пропонуються більш вигідні умови.

Деякі реєстратори надають інструменти для підбору вільних доменних імен. Для цього достатньо ввести ключові слова і не доведеться перебирати різні варіанти.

Як зареєструвати доменне ім’я

Щоб зареєструвати домен, потрібно спочатку придумати унікальну назву домену. Вона повинна бути не коротше 2 і не довше 63 символів, не містити подвійні дефіси, що не починатися і не закінчуватися дефісом.

Далі необхідно перевірити придумане ім’я на зайнятість. Якщо воно вільне, можна відразу ж перейти до процедури реєстрації, вказавши дані власника. При цьому потрібно ввести свої паспортні дані, щоб надалі не втратити домен. Після цього слід поповнити баланс і оплатити домен. Потім потрібно вказати список DNS-серверів (при покупці домену з хостингом можна цього не робити, ваш хостер зробить це самостійно).

Попередній запис
Яким повинен бути контент сайту
Наступний запис
Пошукова оптимізація (SEO) сайта

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

lorem
ВЖЕ ЙДЕТЕ? А ЯК ЖЕ НАШ САЙТ?
+
Меню