Як створити свій сайт безкоштовно. Покрокова інструкція від А до Я

Перед вами – дуже просте керівництво про те, як всього за годину зробити сайт з нуля.

Щоб створити сайт, потрібно виконати всього три простих кроки:

 1. Вибрати платформу для сайту
 2. Вибрати доменне ім’я (www.) та хостинг
 3. Налаштувати і кастомізувати сайт

КРОК 1: Вибір платформи

Перш за все, необхідно вирішити, на якій платформі ви будете робити свій сайт. Це питання вимагає до себе підвищеної уваги. Існує великий вибір систем управління контентом. Буде прикро, якщо через деякий час ви зрозумієте, що обрана вами система абсолютно не підходить для вас і вашого сайту.

Розробка сайту Львів з повним функціоналом і красивим дизайном під силу кожному, навіть новачкові зі скромними знаннями про комп’ютери та всім, що з ними пов’язано. Але майте на увазі, що неправильний вибір платформи може обернутися великими проблемами.

Використання деяких платформ вимагає знання основ HTML / CSS або інших мов кодування, тому вам слід тверезо оцінити свої здібності в цій галузі. Для новачків ідеально підійде платформа WordPress.

WordPress, Drupal та Joomla –  це три основні платформи, на яких базується більшість вебсайтів. Нижче наведена статистика використання найпопулярніших платформ:

 • WORDPRESS – 50% веб-сайтів
 • DRUPAL – 18% веб-сайтів
 • JOOMLA – 7% вебсайтів

графік розподілення використання популярних СМС в інтернеті

Як випливає з діаграми, майже половина вебсайтів розробляється на платформі WordPress.

Чому WordPress, а не конструктори сайтів (Wix, Ucoz)?

Тому що на даний момент WordPress це найпростіший спосіб створення веб-сайта. Але є і більш важливі причини:

1. Платформа WordPress БЕЗКОШТОВНА і пропонує великий вибір тем.
Завантажити та встановити WordPress можна абсолютно безкоштовно. Більш того, співтовариство розробників WordPress потрудилося на славу, створивши безліч красивих тем і шаблонів. Таким чином, ви зможете підібрати унікальне оформлення та запустити свій сайт набагато швидше, ніж очікувалося.

2. Ідеальний варіант для новачків.
Якщо ви вмієте користуватися Microsoft Word, у вас не виникне проблем з додаванням контенту. Ви можете додати будь-які безкоштовні плагіни на свій сайт, перетворивши його в єдиний сайт візитку або зробивши його схожим на сторінку в соціальній мережі . Модулі дозволяють вам додавати форми зворотного зв’язку, форми для оформлення передплати, галереї зображень і багато іншого.

3. WordPress підходить як для великих, так і для маленьких сайтів.
Звичайний блог, красивий комерційний сайт, онлайн-магазин … Платформа WordPress відмінно підійде для практичного будь-якого сайту.

WordPress використовують такі онлайн-гіганти, як eBay, Mozilla, Reuters, CNN, Google Ventures і навіть NASA.

4. Ваш сайт буде «чуйним», тобто працювати на будь-яких мобільних пристроях.
Ваш вебсайт буде мати гарний вигляд і працювати на будь-якому мобільному пристрої, включаючи смартфон і планшет. Вам навіть не потрібно спеціально наймати веб-дизайнера.

5. Хороша технічна підтримка і велика спільнота розробників, готових допомогти.
Оскільки платформою користується величезна кількість людей (вебмайстрів, блогерів, розробників тем і плагінів), ШВИДКО знайти відповідь на яке вас цікавить стає набагато простіше. Більш того, WordPress пропонує безліч безкоштовних ресурсів, розташованих на Youtube і форумі технічної підтримки платформи.

Існують і інші конструктори вебсайтів і системи управління контентом.

Drupal це багатофункціональна платформа, яка особливо популярна серед веб-розробників і досвідчених кодувальників. Однак для новачків це не найкращий вибір, оскільки робота з платформою вимагає спеціальних знань.

Платформа Joomla схожа на WordPress і відмінно підходить для самих різних сайтів. Але щоб заточити платформу під свої потреби, ви повинні вміти кодувати (хоча б трохи).

Чому конструктор сайтів?

Конструктор сайтів є найпростішим і швидким способом створення сайту. Доступний кожному, не вимагає знань програмування, html, css і т.д. Як правило, хостинг вже включений у вартість. Ще одна відмінна риса – безпека. На відміну від CMS, хакери не зможуть зламати ваш сайт.

 

КРОК 2: Пошук доменного імені та хостингу

Щоб запустити новий вебсайт, вам будуть потрібні дві речі:

 • Доменне ім’я (веб-адреса: yoursitename.com)
 • Хостинг (сервіс, який підключає ваш сайт до Інтернету)

Сама платформа WordPress безкоштовна, але доменне ім’я та хостинг обійдуться вам приблизно в 3-5 доларів в місяць. Від такої суми ваш бюджет не постраждає.

Власне доменне ім’я виглядає більш солідно, ніж сайт на чужому домені (yourbusiness.my-free-website.com). Тим більше, що ціна цілком прийнятна.

Також завдяки власному хостингу, ваш сайт буде завантажуватися швидше і працювати справно.

Як знайти доменне ім’я та хостинг?

Ми радимо використовувати – популярний український хостинг-провайдер ukraine.com.ua, за допомогою якого ви можете розмістити сайт в Мережі (від 99 гривень на місяць) і зареєструвати домен (com.ua або будь який інший). Компанія має одну з найшвидших платформ віртуального хостингу в Україні на SSD-дисках.  У додаток до хостингу ви отримаєте цілий ряд подарунків:  SSL-сертифікат, захист від DDoS-атак і багато іншого.

Також ви можете ознайомитися з пропозиціями інших провайдерів хостингу. Ви можете навіть зважитися на самостійний хостинг, але врахуйте, що це дуже складно. Щоб уникнути проблем в майбутньому, краще придбати хороший хостинг, який відповідає всім вимогам платформи WordPress.

З придбанням доменного імені та хостингу ви також отримаєте особисту адресу електронної пошти (або адреси). Адреса You@YourSite.com виглядає набагато більш професійно, ніж стандартна адреса на Gmail або Yahoo.

Якщо у вас вже є доменне ім’я та хостинг, сміливо пропускайте це крок і переходите до кроку 3, присвяченому налаштуванню сайту.

Яке доменне ім’я вибрати?

Вибір хорошого імені для веб може стати найскладнішим завданням в процесі створення веб-сайта. Доменне ім’я повинне бути таким:

 • приверти увагу
 • унікальним
 • легко запам’ятовуватись.

ЯК ВИБРАТИ доменне ім’я: Коротке КЕРІВНИЦТВО

Ми зібрали кілька основних порад, які допоможуть вам підібрати гарне доменне ім’я для вашого сайту:

1. 10 ключових слів
Складіть список з 10 ключових слів, які найбільш точно характеризують ваш бізнес. Потім почніть експериментувати з ними: розділяйте їх на частини, складайте з них нові слова, додавайте префікси і суфікси. Так у вас з’явиться безліч цікавих ідей для назви домену.

2. Ім’я повинно бути унікальним
Не варто купувати ім’я, через яке ваш сайт будуть плутати з іншим сайтом. Орієнтуйтеся на унікальність, інакше ваш проект зазнає невдачі ще до запуску. Ніколи не купуйте домени, які представляють собою видозмінену форму вже існуючого імені (множинне число імені, або ім’я, написане через дефіс або з помилками).

3. Вибирайте імена з розширенням .com і місцеві домени верхнього рівня
Сьогодні нестачі в розширеннях доменів не спостерігається. Але проблема полягає в тому, що лише деякі з них заслуговують вашої уваги. Якщо ви збираєтеся створювати і розвивати свій власний бренд, то для цієї мети найкращим варіантом вважаються доменні імена з розширенням .com. Якщо ви хочете залучити на свій сайт міжнародну аудиторію, вибирайте розширення .com, .org або .net (саме в цій послідовності).
Віддавайте перевагу місцевим доменам. Приклад: .ua для України (Якщо у вас немає зареєстрованого підприємства, то домен  .ua Вам недоступний, кращим варіантом для Вас буде домен .com.ua).

4. Ім’я повинно легко запам’ятовуватися і дозволяти легко знаходити ваш сайт
Хоча люди зазвичай шукають сайти через пошукову систему Google, ваше доменне ім’я має бути легким в написанні. Відмовтеся від занадто довгих імен, а також від імен, які мають складне написання або включають в себе слова або звуки, що складно запам’ятовуються. Це завдасть великого удару по маркетинговій цінності вашого бренду.

5. Ім’я повинно залишатися в пам’яті
Подбайте про те, щоб ваше доменне ім’я було звучним і незабутнім. Тоді людям буде простіше радити ваш сайт один одному і знаходити його в Інтернеті. У вас може бути прекрасний вебсайт, але про нього ніхто не буде говорити просто тому, що люди не зможуть згадати його назву.

6. Коротке доменне ім’я – запорука успіху
Коротке доменне ім’я легко пишеться і легко запам’ятовується. Більш того, коротка назва дозволяє вам вмістити більше символів в URL на сторінці результатів пошуку та гармонійно виглядає на рекламних матеріалах.

7. Не забувайте про авторські права
Хоч ця помилка зустрічається і рідко, вона може стати смертельним ударом для домену та компанії. Вибравши ім’я для свого сайту, переконайтеся, що ви не порушуєте авторські права інших людей. Перед тим, як купувати URL, обов’язково перевірте його доступність на сайті copyright.gov.

8. Уникайте цифр і тире
Якщо ім’я містить тире або цифри, його складніше вимовляти, запам’ятовувати і набирати на клавіатурі.

 

КРОК 3: Налаштування веб

Отже, ви купили доменне ім’я і визначилися з хостингом. Початок покладено!

Тепер прийшов час запускати вебсайт. Насамперед, необхідно встановити WordPress на ваш домен.

Установка WordPress

Існує два способи установки платформи WordPress, причому один з них НАБАГАТО простіше іншого.

1. Щоб створити сайт на WordPress (Joomla або Drupal), використовуйте функцію «Установка в один клік».

Практично будь-який поважаючий себе хостинг пропонує функцію «Установка в 1 клік» для WordPress, що значно спрощує завдання.

Ось що вам потрібно зробити (на різних хостингах ці кроки можуть незначно відрізнятися):

1. Увійдіть до свого хостингового аккаунта.
2. Перейдіть на панель управління.
3. Знайдіть іконку WordPress або Website.
4. Виберіть домен, на якому ви хочете встановити свій сайт.
5. Натиснувши на кнопку Install Now (Встановити зараз), ви отримаєте доступ до свого нового вебсайту на WordPress.

Встановлення Вордпресс в один клік

 

2. Встановлення вручну (при необхідності)

Деякі хостингові компанії не надають функцію «Установка в 1 клік» для WordPress. В такому випадку дотримуйтесь цієї інструкції, щоб встановити WordPress вручну:

1) Скачайте WordPress звідси: http://wordpress.org/download
2) Створіть нову папку на робочому столі і розархівуйте в неї WordPress
3) Знайдіть файл wp-config-sample.php і перейменуйте його в wp-config.php
4) Відкрийте файл wp-config.php (наприклад, в Блокноті) і введіть наступні дані:

 • define ( ‘DB_NAME’, ‘database_name_here’); – Ім’я бази даних (якщо не знаєте, запитаєте у своїй хостингової компанії)
 • define ( ‘DB_USER’, ‘username_here’); – Ваше ім’я користувача на хостингу
 • define ( ‘DB_PASSWORD’, ‘password_here’); – Ваш пароль на хостингу
 • define( ‘DB_HOST’, ‘localhost’ ); – Місце розміщення вашої бази даних, зазвичай це localhost, але буває і так site.mysql.tools. Де site це назва вашого акаунту, а .mysql.tools це сервер де розміщена ваша база даних.

Після внесення змін збережіть файл.

5) Зайдіть на FTP-сервер вашого хостингу (для цього необхідно завантажити FileZilla). Адреса FTP-сервера зазвичай має такий вигляд: ftp.yourdomain.com. Ім’я користувача і пароль збігаються з ім’ям користувача і паролем для хостингу.

6) Якщо ви бачите файл “index”, видаліть його. Потім завантажте файл зі свого папки з WordPress на FTP-сервер. У FileZilla ви можете перетягнути об’єкти мишею.

7) Потім зайдіть на URL: yourdomain.com/wp-admin/install.php
Ви побачите ось таку сторінку:

Встановлення Вордпресс

Заповніть поля – і готово!

Вибір теми / шаблону для сайту

Отже, ви придбали доменне ім’я та хостинг. Ви встановили і налаштували WordPress на своєму сервері. Тепер можна вирушати досліджувати віртуальний світ вашого нового сайту.
Прийшов час додати вашому сайту професійний / красивий / незвичайний (вибирайте будь-який прикметник на свій смак) вид. Це дуже просто. Не встигнете озирнутися, як все буде готово!
Платформа WordPress автоматично встановлює стандартну тему, яка виглядає наступним чином:

Стандартна тема вордпресс

Ця тема називається Twenty Nineteen. Серед її переваг – простота і мінімалізм. Але ви напевно захочете підібрати для свого веб щось більш унікальне.

На щастя, WordPress пропонує вам тисячі тим, які зроблять ваш сайт незабутнім.

Як підібрати ідеальну тему для свого веб?

1. Зайдіть в панель управління WordPress
Якщо ви не знаєте, як це зробити, ось точна адреса панелі управління: http://yoursite.ru/wp-admin (замість “yoursite” введіть своє доменне ім’я). Ось так виглядає панель управління WordPress:

Панель ВордпрессЯкщо поки вам не все зрозуміло, не хвилюйтеся. Я детально поясню, що робити далі.

2. Перегляньте БЕЗКОШТОВНІ теми
Панель управління пропонує доступ до більш ніж 1500 безкоштовних тем для вашого сайту. На бічній панелі натисніть на Appearance (Вигляд), потім виберіть Themes (Теми).

безкоштовні теми вордпресс

Якщо у вас більш високі вимоги до оформлення сайту, вам варто звернути увагу на платні теми. Платні теми мають ряд переваг в порівнянні з безкоштовними. По-перше, надійний код. По-друге, якісна технічна підтримка на випадок, якщо у вас виникнуть проблеми. Також платні теми виглядають ефектніше мають більш широкий функціонал.

Але не поспішайте вибирати платну тему. Я настійно рекомендую вам уважно переглянути всі безкоштовні теми. Серед них зустрічається чимало дійсно якісних варіантів. Як видно з скріншоту вище, встановити нову тему для веб абсолютно не складно. Для пошуку тим можна використовувати ключові слова і / або фільтри. Пошук підходящої теми може зайняти деякий час, але результат безперечно вартий зусиль! Намагайтеся вибирати «адаптивні» теми, тобто ті, які будуть добре виглядати на будь-якому мобільному пристрої. Для цього просто вкажіть “responsive” в якості одного з ключових слів!

3. Встановіть нову тему
Щоб встановити нову тему, натисніть спочатку на Install (Встановити), а потім – на Activate (Активувати).

ВАЖЛИВО: Коли ви змінюєте тему, ваші пости, сторінки і контент нікуди не зникають. Ви можете змінювати теми стільки, скільки хочете!

Як створити логотип?

При запуску нового сайту (будь то блог або звичайний сайт) часто потрібно зробити для нього логотип. Залежно від ваших художніх здібностей, створення логотипу може стати для вас або захоплюючою задачею, або справжнім кошмаром. Існує безліч сервісів, які готові безкоштовно згенерувати для вас логотип. Погугліть. Ось наприклад https://www.logaster.ru/logo/ або https://www.graphicsprings.com/logo-maker.

Вам потрібно лише ввести назву вашого веб-сайту і вибрати тип свого бізнесу . Платформа згенерує десятки варіантів відмінних логотипів. Ви можете відразу завантажити вподобаний варіант або попередньо відредагувати його. Logaster підтримує всі стандартні формати (PNG, PDF, SVG, JPEG). За допомогою Logaster створити професійний логотип тепер під силу абсолютно будь-якій людині, навіть без навичок в галузі дизайну.

Більш того, Logaster може похвалитися новітніми інструментами для редагування зображень. Ви можете з легкістю змінювати колір, текст і розташування елементів на логотипі. Також Logaster пропонує широкий вибір іконок і шрифтів на будь-який смак.

Звичайно, найкраще найняти професійного дизайнера. Однак ціна такої послуги кусається, та й часу буде потрібно набагато більше. Якщо такий варіант вас не влаштовує, ви завжди можете звернутися по допомогу до онлайн-генераторів.

Як додавати контент і створювати нові сторінки?

Отже, ви встановили нову тему. Тепер можна приступати до створення контенту.

Додавання і редагування сторінок
Ви хочете додати сторінку «Послуги» або «Про мене»?

 • На бічній панелі управління виберіть Pages -> Add New (Pages – Додати Нову)
 • Ви побачите сторінку, дуже схожу на інтерфейс Microsoft Word. Додавайте текст, зображення і багато іншого – словом, формуйте свою сторінку. Збережіть зміни.

Додавання сторінок в меню
Щоб додати нову сторінку на панель навігації, виконайте наступні дії:

 • Натисніть на Update (Оновити), щоб зберегти всі зміни на сторінці
 • Натисніть на Appearance -> Menus (Вид – Меню) на бічній панелі управління
 • Знайдіть створену вами сторінку, відзначте її прапорцем і натисніть на Add to Menu (Додати в меню).

Додавання та редагування постів
Якщо ви хочете розмітити на своєму сайті блог, то тепер вам слід звернути увагу на розділ «Пости». Ви можете групувати свої пости по різних категоріях.

Щоб додати на свій сайт блог, ви можете використовувати різні категорії. Наприклад, ви хочете створити категорію під назвою “Блог”. Для цього просто додайте її в меню і починайте розміщувати пости.

Ось що вам потрібно зробити:
a. Створіть нову категорію, вибравши Posts -> Categories (Пости – Категорії).
b. Створіть пост, вибравши Posts -> Add New (Пости – Додати новий). Написавши пост, додайте його до відповідної категорії.

Створивши категорію, просто додайте її в меню.

Кастомізація і необмежені налаштування

У цьому розділі я розповім вам, як ви можете налаштовувати свій вебсайт.

Зміна заголовків і тегів
За заголовкам сторінок користувачі визначають, якій темі присвячений ваш вебсайт. Також заголовки впливають на те, як пошукові системи визначають рейтинг вашого сайту. Тому заголовки обов’язково повинні містити відповідні ключові слова (але при цьому звучати природно).

Кожна сторінка вашого сайту повинна мати унікальний заголовок. В кінці заголовка додаються теглайн. Щоб змінити заголовок і теглайн, виберіть Settings -> General (Параметри – Загальні) і заповніть наступну форму:

Кастомізація Вордпресс

Відключення коментарів для постів і сторінок
Деякі веб-сайти (переважно, сайти компаній і організацій) забороняють користувачам залишати коментарі на сторінках.

Хочете закрити коментарі на сторінках WordPress?
1. Створюючи нову сторінку, натисніть на Screen Options (Опції екрану). у правому верхньому куті.
2. Натисніть на розділ Discussion (Обговорення). Внизу з’явиться опція Allow Comments (Дозволити коментарі).
3. Приберіть прапорець з опції Allow Comments.

Хочете, щоб коментарі були відключені на кожній новій сторінці за замовчуванням?
Виберіть Settings -> Discussion (Настройки – Обговорення) і зніміть прапорець з опції Allow people to post comments on new articles (Дозволити відвідувачам залишати коментарі до нових статей).

Выдключення коментарів вордпресс

Створення статичної головної сторінки
Статична сторінка – це сторінка, яка не змінюється. На відміну від блогу, де нова стаття завжди відображається зверху, розміщення контенту на статичній сторінці залишається незмінним (як на домашній сторінці).

Щоб створити статичну головну сторінку, виконайте наступні дії:
1. Виберіть Settings -> Reading (Настройки – Читання)
2. Виберіть статичну сторінку, яку ви створили. Front Page означає вашу домашню сторінку, а Posts page – головну сторінку вашого блогу (якщо ваш сайт являє собою не тільки блог).

Якщо ви не налаштуйте статичну сторінку, WordPress буде показувати ваші останні пости на домашній сторінці.

Відображення статичної головної сторінки Вордпресс

Редагування бічної панелі

У більшості тим WordPress справа розташована бічна панель САЙДБАР (іноді вона розташовується зліва).

Якщо ви хочете прибрати бічну панель або прибрати непотрібні функції (наприклад, Categories (Категорії), Meta (Мета) і Archives (Архіви)), виконайте наступне:
1. Виберіть Appearance -> Widgets (Вид – Віджети) на панелі управління WordPress.
2. Тут ви можете перетягувати різні «розділи» на свою бічну панель або прибирати непотрібні функції.

Сайдбар вордпресс

Установка плагінів для розширення можливостей WordPress

Що таке плагін?
Плагіни це додаткові модулі, які розширюють стандартні можливості WordPress, дозволяючи користувачам додавати нові функції і опції. Це зручні шаблони, які позбавляють вас від необхідності створювати певну функцію з нуля.

За допомогою плагінів ви можете додавати галереї з фотографіями і форми зворотного зв’язку, а також оптимізувати свій вебсайт і навіть створити онлайн-магазин.

Як встановити новий плагін?
Щоб встановити плагіни, виберіть Plugins -> Add New (Плагіни – Додати новий).

Для WordPress є 25 000 БЕЗКОШТОВНИХ плагінів, так що вибирати є з чого. Щоб встановити обраний плагін , просто натисніть на Install (Встановити).

Щоб заощадити ваш час, я склав список найбільш популярних і корисних плагінів:

 • Contact form 7: Це дуже зручна функція. Завдяки їй, відвідувачі можуть відправляти мені електронні листи, не заходячи в свою електронну поштову скриньку.
 • Yoast SEO для WordPress: Обов’язковий плагін для тих, хто хоче здійснити пошукову оптимізацію свого сайту. Інструмент дозволяє вам редагувати теги заголовків, мета-опису і багато іншого. І все це прямо на сторінці (більше ніяких налаштувань!)
 • Google Analytics: Хочете відслідковувати трафік на своєму веб-сайті та вивчати поведінку своїх відвідувачів? Тоді встановіть цей плагін, підключіть його до свого Google-аккаунту – і готово!

Хоча це далеко не всі корисні плагіни, почати варто саме з них.

От і все! Вітаю з успішним створенням нового вебсайту!

Якщо вам не доводилося стикатися з написанням коду і працювати з веб-сайтами, то створення сайту може здатися вам воістину страхітливим завданням. Але не поспішайте шукати веб-студію Львів. Це керівництво допоможе вам швидко і ефективно зробити сайт з нуля, причому абсолютно безкоштовно.

Якщо ви старанно дотримувалися цього керівництва, то ви – гордий володар свого власного сайту! Мені дуже сподобалося писати для вас це керівництво, і я сподіваюся, що воно допомогло вам створити сайт, про який ви завжди мріяли!

Попередній запис
Поведінкові чинники Google і SEO
Наступний запис
5 цілей, яких допоможе досягти веб-сайт

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

lorem
ВЖЕ ЙДЕТЕ? А ЯК ЖЕ НАШ САЙТ?
+
Меню